ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Фармако-фізіології відділ НДІ фізіології Фармако-фізіології відділ НДІ фізіології

В 1970 з відділу фізіології травлення було виділено нову самостійну структурну одиницю – відділ фармакології і експерим. патології (зав. С.Д.Гройсман), який у 1981 перейменовано на відділ фізіології і фармакології травлення, а в 2001 – фармако-фізіології, з 2010 – в НДЛ «Фармакології та експериментальної патології». 1991-2006 у складі відділу фізіології і фармакології травлення функціонувала позаструктурна лабораторія фізіології кровообігу (наук. кер. професор Цибенко В.О.). Першим зав. і наук. кер. був професор Гройсман С.Д. (1970–96), з 2001 і донині – доктор біологічних наук, професор Берегова Т.В. У відділі працює 2 доктор наук та 6 кандидат наук. Осн. напрями наук. роботи: вивчення механізмів нейрогуморальної регуляції секреторних процесів в шлунку та транспорту води і електролітів через епітелій товстої кишки; встановлення механізмів нейрогуморальної регуляції моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту; вивчення механізмів виразкоутворення, цитопротекції, розвитку передпухлинних станів в слизовій оболонці шлунка та товстої кишки, розробка методів їх профілактики; розробка нових методів хірургічного лікування та фармакологічної корекції захворювань органів травної системи. Результати досліджень були представлені на численних міжнародних наук. форумах в Німеччині, Польщі, Італії, Австрії, Угорщині, Франції, США, Японії, Китаї, Швеції, Іспанії, Нідерландах та ін. Співроб. відділу періодично проходять стажування за кордоном. Розроблені у відділі методи профілактики та лікування ряду гастроентерологічних хвороб впроваджені в клінічну практику, що підтверджено численними патентами та актами впроваджень. За наук. досягнення співроб. відділу нагороджені преміями Європ. гастроентерологічного тов-ва, рядом відзнак та 2 щорічними преміями Президента для молодих вчених. Відділ підтримує наук. зв’язки та проводить спільні дослідження з Каліфорн. ун-том, Ірвайн, Каліфорнія, США, з ун-том ім. Фрідріха-Александра, Ерланген-Нюрнберг, Німеччина, з Ін-том експерим. медицини, Санкт-Петербург, Росія та МДУ, Москва, Росія, Ягелонський університет, Краків, Польща, Каліфорнійський університет, Лос Анджелес. Відділ був співорганізатором І, ІІ, ІІІ, IV міжн. наук. конференцій «Neuro-Humoral and cellular regulatory mechanisms of digestion processe» (2003, Lviv, Ukraine; 2005, Kyiv, Ukraine; 2007, Lviv, Ukraine; 2012, Kyiv, Ukraine) та 5<sup>th</sup> International symposium on cell/tissue injury and cytoprotection/organoprotection, 2008, Yalta, Ukraine. Колективні праці: Физиология и биохимия пищеварения. К., 2002; Цитофізіологія травлення. К., 2004; Цитофізіологія і біохімія травлення. Практикум. К., 2006; Фізіолого-біохімічні механізми виразкоутворення. – К., 2008; Вплив харчових добавок із різним механізмом дії на структурно-функціональний стан шлунка. – К., 2008.

Берегова Тетяна Володимирівна

  • Останні зміни:
23.10.1955

Місце народження: м. Бердичів Житомирської області.
Науковий ступінь: доктор біологічних наук.
Наукове звання: професор.
Закінчила біол. ф-т Київ. ун-ту (1978). Кандидат дис. «Влияние местных анестетиков на желудочную секрецию» (1985). Докт. дис. «Роль блукаючих нервів у центральному гальмуванні шлункової секреції» (2001). У Київ. ун-ті: з 1978 старш. лаборант, з 1982 мол. наук. співроб., з 1986 наук. співроб., з 1996 старш. наук. співроб., з 2001 зав. відділу фармако-фізіології НДІ фізіології, з 2011 зав. НДЛ Фармакології і експериментальної патології. На каф. фізіології людини і тварин читає лекції з спецкурсів «Ендокринологія», «Фізіол. фармакологія», «Фізіологія харчування і травлення», «Фармакологія», на каф. цитології, гістології та біології розвитку – «Цитол. ефекти фармпрепаратів».

Читати далі >Фалалєєва Тетяна Михайлівна

  • Останні зміни:
09.03.1980

Місце народження: м. Бердичів Житомирської області.
Науковий ступінь: кандидат біологічних наук.
Закінчила біол. ф-т Київ. ун-ту (2002). Кандидат дис. «Вплив коротколанцюгових жирних кислот на шлункову секрецію» (2004). Докт. дис. «Роль глутамату та пролінвмісних ди- та три пептидів у регуляції морфо-функціонального стану шлунка» (2011). У Київ. ун-ті: з 2004 мол. наук. співроб., з 2007 наук. співроб., з 2011 старш. наук. співроб. НДІ фізіології, з 2012 старш. наук. співроб. НДЛ «Фармакології і експериментальної патології».

Читати далі >
Інститути, факультети

Коледжі, ліцеї

Загальноуніверси- тетські інституції

Адміністративні та фінансові підрозділи

Громадські об’єднання

Тематичні розділи