ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Фольклору та етнографії республіканський навчально-методичний центр Фольклору та етнографії республіканський навчально-методичний центр

Був створений 1991 р. Першим кер. центру стала Г.Доридор, з 2003 його очолює професор. І.Павленко. У складі центру два підрозділи – фольклору та етнографії. Центр веде роботу в 4-х напрямах – наук., навч.-метод., орг. та просвітницькому. Співроб. центру беруть безпосередню участь в орг. й проведенні щорічної фольклорно-етнограф. практики студентів ІФ. Для польової роботи Л.Дунаєвською та Л.Шурком укладено комплексний запитальник «Фольклористика. Програма та методичні рекомендації до фольклорної практики» (К., 2000). Етнографи центру постійно поповнюють фонди етнограф. музею при каф. фольклористики. У фольклорно-етнограф. архіві центру є рукописна картотека, фонотека, нотний та фотоархів, окремі відеозаписи. Ведеться підготовча робота до складання комп’ют. бази зразків укр. фольклору. Центр забезпечує викладання курсів та спецкурсів з укр. фольклору метод. аудіо- й відеоматеріалами. На основі арх. матеріалів укладено 6 жанрових зб., студенти пишуть курсові і дипломні роботи, викл. складають навч. матеріали та проводять наук. дослідження. Центром було організовано міжн. студ. наук. конф. «Укр. нар. культура у світі» (1992), і наук. читання «І.Гончар і нар. культура України» (1995), разом із каф. фольклористики – 2 міжн. конф. молодих учених (1999, 2001), всеукр. наук. конф. «П.Чубинський і розбудова укр. державності» (2003, 2004). Співроб. центру ведуть велику роботу з відродження нац. традицій серед студентів ІФ, які мають можливість брати участь у роботі фольклорних колективів: ансамблю «Роксоланія», ансамблю нар. інструментальної музики, вокальної і хореограф. студій. Також центр постійно організовує зустрічі з нар майстрами, практ. семінари з нар. мистецтва, виставки нар. малярства та декоративно-прикладного мистецтва. Центр співпрацює з Канів. природ. заповідником, музеєм нар. архітектури і побуту України, музеєм І.Гончара, а також з ін. каф. Київ. ун-ту. <i>Н.А.Лисюк</i>

Павленко Іван Якимович

  • Останні зміни:
25.10.1945

Місце народження: с. Острів Бахмац. р-ну Чернігів. обл.
Наукове звання: професор.
Заслуж. працівник культури України. 1972 закінчив ф-т хорового диригування Київ. консерваторії ім. П. Чайковського. В Київ. ун-ті: з 1969 – хормейстер, 1976 – худ. кер. нар. хорової капели «Дніпро» Київ. ун-ту, з 2000 – професор. каф. фольклористики.

Читати далі >Полковенко Тарас Вікторович

  • Останні зміни:
24.01.1973

Місце народження: м. Київ.
Науковий ступінь: кандидат філологічних наук.
Закінчив відділення української філології філфаку КНУ (1997). В Київ. ун-ті: з 1997 – провідний фахівець Респ. навч.-метод. центру фольклору та етнографії; з 2008 – асист. каф. видавничої справи та редагування ІЖ.

Читати далі >Рудакова Наталія Іванівна

  • Останні зміни:
06.04.1974

Місце народження: смт Катеринопіль Черкас. обл.
Науковий ступінь: кандидат філологічних наук.
1996 закінчила філологічний ф-т Черкас. держ. пед. ун-ту ім. Б.Хмельницького. В Київ. ун-ті з 1996: старш. лаборант каф. фольклористики, 2003 провідний спец. Центру фольклору та етнографії ІФ, з 2006 – асист. каф. фольклористики.

Читати далі >Шурко Леонід Терентійович

  • Останні зміни:
02.03.1962- 05.12.2008

Місце народження: с. Коритне Ярмолинец. р-ну Хмельн. обл.
Науковий ступінь: кандидат філологічних наук.
1986 закінчив відділення укр. мови і л-ри філологічного ф-ту Київ. ун-ту. В Київ. ун-ті з 1989: зав. Центру фольклору та етнографії, асист., доцент. каф. фольклористики, заст. дир. ІФ з вих. роботи.

Читати далі >
Інститути, факультети

Коледжі, ліцеї

Загальноуніверси- тетські інституції

Адміністративні та фінансові підрозділи

Громадські об’єднання

Тематичні розділи