ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Цих Володимир Францович

  • Останні зміни:
01.01.1805- 19.04.1837

Місце народження: Харків. губ. .
Науковий ступінь: магістр загальної історії.
Наукове звання: професор загальної історії.
Закінчив 1825 ф-т словесності Харків. ун-ту зі ступенем кандидата. У 1830 ст. вчитель історії та франц. перекладів Харків. ін-ту шляхетних дівчат, а також інспектор класів. З 1831 викладав заг. політ. історію в Харків. ун-ті, при якому призначений чл. випробувального комітету для вступників у вчителі гімназій та повітових училищ. З 21.04.1834 візитатор Подільської та Вінниц. гімназій і Уманських пансіонів. В ун-ті св. Володимира: 1835 екстраордин. проф. і декан І відділення філос. ф-ту. 22.02.1835 ордин. проф. Окрім виконання обов’язків проф. всесвіт. історії, декана, входив до складу Училищного комітету, був візитатором приватних училищ м. Києва. Призначався проректором, з 01.12.1836 обраний ректором.

Читати далі >



Штеппа Кость Федосійович (псевдонім Громов, Годін, Лагодін)

  • Останні зміни:
03.12.1896- 19.11.1958

Місце народження: м. Лохвиця Полтав. губ.
Науковий ступінь: доктор історії європейської культури.
Наукове звання: професор.
Закінчив 1915 Полтав. дух. семінарію, 1915–16 навчався на іст.-філол. ф-ті Петроград. ун-ту, потім перевівся до армійської школи. Учасник І світ. війни. Під час нім. окупації м. Києва зав. відділом культури і освіти Київ. міської управи (1941), ректор Київ. ун-ту (1941–42).

Читати далі >



Якубович Максиміліан Юрійович

  • Останні зміни:
01.01.1785- 13.04.1853

Місце народження: м. Вільно, тепер Вільнюс, Литва.
Науковий ступінь: магістр філософії.
Наукове звання: ординарний професор римської словесності та старожитностей.
Освіту здобув у Віленському ун-ті. Після отримання магіст. ступеня 01.09.1811 призначений вчителем лат. мови до Луцького пов. училища. З 01.01.1834 призначений міністром нар. освіти, а також ордин. проф. рим. словесності та старожитностей у Київ. н-ті. 19.05.1834–04.06.1835 чл. училищного комітету.

Читати далі >



Яроцький Василь Якович

  • Останні зміни:
20.01.1824- 28.03.1897

Місце народження: м. Кузнецьк Томськ. губ. .
Наукове звання: екстраординарний професор по кафедрі історії і літератури слов’янських мов.
Закінчив 1844 філол. ф-т Гол. пед. ін-ту (С.-Петерб.) із золотою медаллю та залишений при ф-ті терміном на 1 рік для вивчення слов’ян. мов. Магіст. дис. (1846). В ун-ті св. Володимира: 1846 ад’юнкт по каф. історії та л-ри і слов’ян. мов, 1856 в.о. екстраордин. проф. Читав курс старо-слов’ян. граматики, слов’ян. старожитностей (1849–50).

Читати далі >



Ясинський Антон Микитович

  • Останні зміни:
04.10.1864- 13.11.1933

Місце народження: с. Межиріч Черкаського пов., тепер Черкас. обл. .
Науковий ступінь: .
Наукове звання: ординарний професор, академік.
Закінчив 1888 іст.-філол. ф-т ун-ту св. Володимира. У Київ. ун-ті: 1888–96 приват-доц. 1896–14 проф. Дерпт. ун-ту, 1914 переїхав до Москви, де з 1915 був дир. ВЖК, викладав у пед. ін-ті. Після революції 1917 р. працював у вузах Москви, Смоленська, Воронежа.

Читати далі >




Персоналії 71 — 75 з 75
Початок | Поперед. | 1 2 3 | Наст. | Кінець Всі

Інститути, факультети

Коледжі, ліцеї

Загальноуніверси- тетські інституції

Адміністративні та фінансові підрозділи

Громадські об’єднання

Тематичні розділи