ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Портнов Андрій Володимирович

27.10.1973

Місце народження: м. Луганськ.
Науковий ступінь: доктор юридичних наук.
Наукове звання: професор.

У 1990 р. закінчив середню школу № 50 у м. Луганську. У 1991-1992 рр. пройшов строкову військову службу у Збройних Силах СРСР та України (м. Біла Церква). З 1993 р. працював юристом на промислових підприємствах і в юридичних компаніях Луганська, одночасно навчаючись на заочному відділенні юридичного факультету Східноукраїнського державного університету (м. Луганськ), який закінчив у 1999 р. У 1993-1994 рр. – юрисконсульт ТОВ «Юрліт Лтд»; 1994-1996 рр. – юрист АП «Луганська нафтобаза»; 1966-1997 рр. – директор юридичної фірми «Укрінформправо». У 1997-2001 та у 2003-2005 рр. – головний спеціаліст; заступник начальника контрольно-правового управління, начальник відділу правозастосування, помічник Голови Комісії; керівник групи помічників та радників Голови Комісії; начальник управління корпоративних фінансів, перший заступник Виконавчого секретаря та член Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Доцент кафедри міжнародних фінансів Київського Національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. У 2002-2003 рр. – директор юридичної фірми «Портнов та партнери», м. Київ, Президент Асоціації юристів фондового ринку. У 2005-2006 рр. – приватний адвокат. У березні 2006 р. був обраний народним депутатом Верховної Ради України V скликання, а з листопада 2007 р. – народним депутатом України VІ скликання. Член фракції «Блок Юлії Тимошенко» (2007-2010). Член Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя. 30 травня 2009 р., за квотою юридичних вищих навчальних закладів, рішенням ІІІ Всеукраїнського з’їзду представників вищих навчальних закладів та наукових установ обраний на шестирічний термін членом Вищої ради юстиції. З листопада 2009 р. – професор кафедри конституційного та адміністративного права, з 2010 р. – завідувач кафедри конституційного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З квітня 2010 р. – заступник Глави Адміністрації Президента України, керівник Головного управління з питань судової реформи та судоустрою, член Ради Національного банку України.
У 2001 р. у Київському Національному економічному університеті захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук «Діяльність іноземних інвесторів на фондовому ринку України (мотивація і регулювання)», у 2009 р. – дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук «Становлення і розвиток конституційного судочинства в Україні: проблеми теорії і практики».

Член спеціалізованої вченої ради Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Автор двох наукових монографій та понад 30 наукових праць з проблем правового регулювання конституційного судочинства та теорії конституційного процесу. У Верховній Раді України V та VІ скликань є автором понад 90 законопроектів, десятки з яких стали частиною національного законодавства України.

Автор: Васильченко О.П.

Карта місця народження: 
завантаження карти...

  • Останні зміни:
Повернутися до підрозділу >Інститути, факультети

Коледжі, ліцеї

Загальноуніверси- тетські інституції

Адміністративні та фінансові підрозділи

Громадські об’єднання

Тематичні розділи