Корпус по вулиці Мельникова, 36/1 Корпус по вулиці Мельникова, 36/1

Будівлю було збудовано у 1979–1986 рр. як навчальний корпус Вищої партійної школи при ЦК КПУ на ділянці колишнього акліматизаційного саду НАН України. Автори проекту – архітектори І. Шпара, Г. Духовичний, О. Тамаров, О. Ноценко, конструктор – І. Онуфрієнко.
Будинок Вищої партійної школи Х-подібний у плані, має 4 поверхи. Відрізняється компактним об'ємно-планувальним рішенням, викликаним особливостями ділянки забудови. Фасади облицьовані білим каменем.
Після проголошення незалежності України Вищу партійну школу було розформовано, а її будівлю у 1991 р. передано Київському національному університету імені Шевченка. Зараз у будинку містяться Інститут міжнародних відносин та Інститут журналістики КНУ.
Література: Духовичний Г. Вища партійна школа // Київ: Історична енциклопедія. 1917–2000 рр. – Компакт-диск, 2006 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ex.ua/load/2114681.