ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Музей історії Київського національного університету Музей історії Київського національного університету

Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка засновано 28 грудня 1966 року (наказ № 153). Відкриття експозиції Музею відбулося 21 листопада 1978 року (наказ № 476).
Музей знаходиться в головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, побудованому у 1842 році за проектом архітектора В.І. Беретті. Експозиційна зала (340 кв.м) розташована у приміщенні колишньої католицької церкви університету і має два рівні. Експозиція складається з семи тематичних розділів, що відображають історію розвитку Київського університету від 1834 року до сьогодення. Музей прикрашають меморіальні кабінети всесвітньовідомих вчених: хіміка С.М. Реформатського та біолога С.Г. Навашина; а також студентські парти і реконструкція хімічної лабораторії XIX ст.; робочий куточок методиста початку XX ст. Серед експонатів Музею: урядові нагороди та відзнаки університету; форма студента та значок випускника Імператорського університету Св. Володимира; годинник XIX ст. з приймальні першого ректора М.О. Максимовича; прилади з астрономічної обсерваторії та фізичної лабораторії XIX ст.; глобус зоряного неба поч. XX ст.; подарунки університету на ювілеї; особисті речі й наукові праці викладачів; спортивні нагороди студентів.
1986 року за заслуги перед вітчизняною культурою Музею історії Київського університету було присвоєно почесне звання «Народний музей».
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1766 від 28 листопада 2000 року Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка був включений до переліку музеїв, що перебувають у віданні підприємств, установ та організацій, де зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належить до державної частини Музейного фонду України.
Музей зареєстрований при Головному управлінні освіти і науки виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) нака- зом № 133 від 9 липня 2010 року (Свідоцтво № 11-193). Музей є науково-дослідницьким і навчально- освітнім структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Музей не є юридичною особою, належить до державних відомчих музеїв, що діють у складі навчального закладу, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України.

Інститути, факультети

Коледжі, ліцеї

Загальноуніверси- тетські інституції

Адміністративні та фінансові підрозділи

Громадські об’єднання

Тематичні розділи