ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Центр телекомунікацій Центр телекомунікацій

Загальні відомості: В 1993 році, згідно наказу ректора, був створений відділ слабких струмів. Основними завданнями відділу було забезпечення експлуатації, поточного ремонту автоматичної телефонної станції, телефонних і радіомереж корпусів, засобів охоронної і пожежної сигналізації, навісних електронних годинників, радіотехнічного обладнання актового залу та залу засідань Вченої Ради університету, інших слабкострумних мереж.

В зв’язку з великими витратами на послуги зв’язку та необхідністю реконструкції існуючих мереж зв’язку в 1998 році відділ слабких струмів отримав ліцензію на надання платних послуг зв’язку організаціям, які знаходяться в зоні дії телефонної мережі університету. Кошти від надання платних послуг зв’язку витрачались на оплату послуг зв’язку університету, розвиток мереж та експлуатаційні витрати.

В 1999 році, в зв’язку із зміною поставлених завдань та впровадженням нових технологій, відділ слабких струмів був перейменований у відділ телекомунікацій.

В грудні 2002 року в головному навчальному корпусі, а в червні 2005 року в корпусі по вулиці Мельникова, 36/1 було проведено заміну застарілих телефонних станцій на нові електронні АТС, які забезпечили безперебійним, якісним зв’язком всі підрозділи університету в Шевченківському районі міста Києва та дозволили встановити додаткові телефонні номери.

В жовтні 2004 року на базі відділу телекомунікацій був створений центр телекомунікацій. До його складу ввели групу по забезпеченню зв’язком в корпусі по вул. Мельникова, 36/1. Розпочалась організація внутрішньої мережі, між корпусами університету у Голосіївському районі м. Києва. В січні 2005 року центр телекомунікацій переїхав в новозбудований корпус загальноуніверситетських кафедр, де було встановлено нову АТС для забезпечення внутрішнім та міським телефонним зв’язком підрозділів університету в Голосіївському районі.

В 2005 році телефонні станції університету в головному навчальному корпусі, корпусі по вулиці Мельникова, 36/1, корпусі загально університетських кафедр були об’єднані в єдину телекомунікацйну мережу за допомогою оптичних каналів. Дане об’єднання телефонних станцій та встановлення великої кількості внутрішніх телефонів у підрозділах університету надало можливість безкоштовно телефонувати в межах університету та організувати прямий зв’язок керівництва університету із керівниками структурних підрозділів.

Станом на 2014 рік мережі зв’язку університету складаються із трьох відомчих телефонних станцій, які об’єднані в єдину загальноуніверситетську телефонну мережу. Всього експлуатується 498 міських телефонних номерів, 2210 внутрішніх телефонних номерів, в тому числі 900 з виходом на міську телефонну мережу та 54 км підземних міжкорпусних кабельних ліній. Силами центру телекомунікацій експлуатується 967 систем охоронної сигналізації та 52 безпосередніх зв’язків. На базі центру телекомунікацій працює довідка про телефонні номери університету та бюро ремонту.

Штат Центру телекомунікацій:

Начальник -   Романюк Сергій Іванович

На 1 січня 2014 р. у штаті центру 43 співробітника

 e-mail: ats@univ.kiev.ua

Завдання та предмет діяльності Центру телекомунікацій:

-         забезпечення безперебійної роботи та ремонт телефонного зв’язку університету;

-         забезпечення роботи довідкового бюро та бюро ремонту телефонів університету;

-         забезпечення роботи зовнішніх каналів комп’ютерної мережі університету;

-         забезпечення роботи лінійної частини комп’ютерної мережі загально університетських підрозділів;

-         забезпечення функціонування годинникових систем та систем дзвінків;

-         контроль технічного стану і експлуатаційний ремонт охоронної сигналізації в корпусах університету;

-         контроль за технічним станом та правильним використанням засобів зв’язку Центру, підрозділів університету та сторонніх споживачів.

 Центр телекомунікацій  може виконувати роботи та надавати послуги, які відповідають напрямкам його діяльності, за окремими договорами з юридичними та фізичними особами, а саме:

-         надання послуг місцевого телефонного зв’язку;

-         надання послуг міжміського та міжнародного телефонного зв’язку;

-         надання послуг доступу до мережі інтернет;

контроль за технічним станом засобів та мереж зв’язку юридичних та фізичних осіб, які вступають з Центром у відносини.

Інститути, факультети

Коледжі, ліцеї

Загальноуніверси- тетські інституції

Адміністративні та фінансові підрозділи

Громадські об’єднання

Тематичні розділи