Качкан Володимир Атаназійович

12.08.1940

Місце народження: с. Рибно, Тисменицького р-ну, Ів.-Франк. обл..
Науковий ступінь: доктор філологічних наук.
Наукове звання: професор.

Поет, прозаїк, літературознавець, критик, академік Академії наук Вищої школи України. Закінчив (1967) Івано-Франківський педагогічний інститут, відділення журналістики ВПШ при ЦК КПУ (1974). Кандидат дис. «Михайло Павлик і уснопоетична народна творчість» (1974), докт. дис. «Проблеми традицій і новаторства в публіцистиці» (1988). У Київському університеті: 1986–95 доцент, заступник декана з наукової роботи, 1990–95 професор кафедри теорії і практики радянської преси, 1991–95 завідувач кафедри журналістської майстерності факультету журналістики, заступник директора Інституту журналістики з наукової роботи. Сфера наукових інтересів: історія і теорія літератури, публіцистика, фольклористика, етнологія, культурологія, пресологія. Нагороджений медаллю Всеукраїнського товариства української мови «Просвіта» ім. Тараса Шевченка – «Будівничий України» (2002), Міжнародною премією ім. Воляників-Швабінських (США, 2002), орденом Архистратига Михаїла Української Православної Церкви Київського Патріархату, Почесною Грамотою Верховної Ради України; почесною медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» (2010) «Заслужений діяч науки і техніки України» (2006), Американський Біографічний Інститут оголосив обрання академіка Володимира Качкана «Людиною року», що репрезентує Україну (за 2009). лауреат Республіканської премії в галузі публіцистики (1990); лауреатом академічної нагороди імені Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки (1995); звання лауреата премії ім. Василя Стефаника (1999); лауреат премії ім. Івана Франка (2000); лауреата Міжнародної премії ім. Братів Лепких (2003); лауреат Всеукраїнської премії ім. Івана Огієнка (в галузі науки) (2010); 2001 р. визнаний людиною десятиліття. Опублікував більше 500 праць, більше 2 тисяч публікацій у періодичних виданнях в Україні і за рубежем, серед них 8 монографії, 2 підручники, 9 навчальних посібників, більше 500 статей у фахових виданнях, зокрема: Українське народознавство в іменах: Підручник: У 2 ч. / передмова А.Г. Погрібного. К., 1994. Ч. 1; Українське народознавство в іменах: Підручник: у 2 ч. / передмова А.Г. Погрібного. К.: Либідь, 1995. Ч. 2; Жанри радіомовлення. К., 1976; У майстерні журналіста., 1977; У творчій лабораторії публіциста. К., 1977; Народні пісні в записах Осипа Маковея. К., 1981; Жанри публіцистики: Навчальний посібник. К., 1988; У творчій майстерні визначних етнологів: Навчальний посібник. К., 1993; Віщі знаки думки, серця і руки: Антологія українського автографа. Львів; Івано-Франківськ; Коломия, 2010. – Т. 1; Віщі знаки думки, серця і руки: Антологія українського автографа. Львів; Івано-Франківськ; Коломия, 2012. – Т. 2; Українська література (література рідного краю): Навчальний посібник-хрестоматія. Івано-Франківськ, 2012. Частина перша; Нариси історії української культури в персоналіях (ХІХ–ХХ ст.): Навчальний посібник хрестоматія. Коломия, 2005. Література: Гром’як Р. Професіоналізм і громадянська відповідальність // Рік–83: Літературно-критичний огляд. К., 1984; Здоровега В.Й. Збагнути день сущий: Дослідження. К., 1988.