Клічак Василь Йосипович

25.01.1957

Місце народження: с. Рудники Снятинського району Івано-Франківської області.

Закінчив відділення української мови та літератури філологічного факультету КНУ імені Т. Шевченка (1979). Працював редактором видавництва «Молодь» (1979–85); старшим редактором видавництва «Веселка» (1986–92); зав. видавничого відділу ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка (1992–95). В КНУ: асистент (за сумісництвом) (2003–2011); доцент кафедри видавничої справи та редагування ІЖ (з 2011). Викладає курси: книжкові видання; поліграфія; книгознавство й бібліотекознавство; основи видавничої справи; видавнича справа й редагування. Працює над кандидат дис. Наук. інтереси: проблеми сучасного книговидання; роль української книжки у формуванні національної свідомості; сучасні видавництва як інститути соціальних комунікацій. Член центрального правління ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка; голова Київського обласного об’єднання «Просвіта»; член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України; лауреат чотирьох літературних премій; заслужений журналіст України. Автор 15 наукових публікацій. Осн. праці: Книги, які діють! // Слово Просвіти. 2004. 1–7 липня; Кожне моє досягнення – це лише сходинка до нового // Слово Просвіти. 2005. 27 січня; «Собор у лісах», «душа у клаптях» або «коти» на доларовій купюрі (про мову перекладу роману Пауло Коельйо «Заїр») // Слово Просвіти. 2005. 9 червня; Посіяти зерна любові // Літературна Україна. 2006. 9 листопада; Проблеми малих видавництв // Літературна Україна. 2008. 17 липня; Реформування сучасної освіти: загроза державності України // Слово Просвіти. 2012. 15 березня.