Козаченко Микола Олександрович

16.02.1929

Місце народження: с. Краснопавлівка, Лозівського р-ну, Харків. обл..
Науковий ступінь: кандидат історичних наук.

Фотожурналіст. Закінчив 1967 ф-т журналістики Київ. ун-ту. Працював 1951–56 учителем сш різн. міст Харків. обл., 1956–57 секретарем парт. організації радгоспу «Волгоградський» Джетигарського р-ну Кустанайської обл., 1957–59 заст. ред. редакції газ. «Новый путь» с. Камишне, 1959–62 секретарем парт. організації радгоспу «Украинский» Камишин. р-ну, Кустанайської обл., 1967–69 фотокор. журналу «Мистецтво». У Київ. ун-ті: 1969–74 асист. каф. журналістської майстерності та редагування, 1974–75 асист. каф. телебаченна і радіомовлення ф-ту журналістики. Наук.-пед. інтереси – фотожурналістика, читав курс «Фотосправа». Нагороджений двома медалями «За освоєння нових земель». Автор бл. 10 наук. праць. Осн. праці: Дожовтневе фотомистецтво і преса. К., 1973. Л-ра: Архів КНУ імені Тараса Шевченка, 1975, спр. 24-ПВС.