Різун Володимир Володимирович

12.02.1957

Місце народження: с. Бахмач Чернігів. обл..
Науковий ступінь: доктор філологічних наук.
Наукове звання: професор.

Закінчив українське відділення філологічного факультету Київ. університету (1979). Кандидат дис. «Визначення теми тексту: проблема редакторського аналізу» (1988), докт. дис. «Моделювання і технологія редакторських систем» (1996). У Київ. ун-ті: 1984–91 асистент, 1991–97 доцент кафедри стилістики (згодом стилістики і редагування, мови та стилістики), з 1997 професор., з 1997 зав. каф. журналістської майстерності, згодом: журналіст. майстерності та редакційно-видавничої справи, з 2000 видавничої справи та редагування, з 2002 каф. теорії масової комунікації, з 2008 – каф. соціальних комунікацій. З 2000 дир. Інституту журналістики. Сфера наук. інтересів: проблеми розвитку й формування професійної мовної особистості. Є одним з провідних фахівців у науці про текст, літературне редагування, теорію масової та соціальних комунікацій. Автор першого в Україні підручника з літературного редагування для журналістів. Зробив вагомий внесок у розвиток українського текстознавства як цілісної науки про текст. Одним із перших в українській освіті втілив ідею використання комп’ютерних технологій у процесі вивчення дисциплін гуманітарного циклу. Організатор першого комп’ютерного центру в Інституті журналістики. Автор першого підручника з основ комп’ютерного набору і коректури. Займається питанням автоматизації редакційно-видавничих процесів. Провів ряд досліджень з нейролінгвістики, застосувавши метод шкірно-гальванічного рефлексу для вивчення специфіки розуміння тексту. Фахівець з питань сучасної української мови, методики викладання мови, зокрема, як іноземної. Автор кількох підручників з української мови. Перекладав з в’єтнамської. Нині автор та ведучий радіопрограми «Право на слово» на радіо «Промінь» (прямий ефір) та Першому національному каналі радіо («Свобода слова»). Голова Науково-методичної комісії з журналістики та інформації при МОН України, голова експертної ради з соціальних комунікацій МОН молодьспорту. Член НСЖУ (2000). Нагороджений орденами Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня (2003) та «За заслуги» ІІІ ступеня (2009), орденською відзнакою «Суспільне визнання» ІІІ ступеня (2003), відзнакою Вченої ради Київського університету ІІ ст. (2007), медаллю до 2000-ліття хрещення України-Руси УПЦ КП (2001), премією та медаллю МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України» (2001), Президією АН ВШ України присуджено нагороду Ярослава Мудрого (2002), Почесними грамотами МОН України (1997), Київського міського голови (2002), КМ України (2002), відзнакою МВС України «Срібне перо» (2000). Заслужений працівник освіти України (2003). Має понад 200 праць, серед яких понад 10 фундаментальних наукових досліджень, зокрема: Інформаційні мережі в засобах масової інформації. Канал IНФО-ТАСС (у співавт.). К., 1992; Гуманітарні технології. К., 1994; Моделювання i технологія редакторських систем. К., 1995; Літературне редагування: Підр. К., 1996; Сучасна українська мова. Довідник. К., 1996; Словники сучасної мовної практики. Кн. 1. К., 1996; Сучасна українська мова: Підр. К., 1997; Аспекти теорії тексту: Нариси про текст (у співавт.). К., 1998; Українська мова щодня. Навч. посіб. К., 1998; Маси. К., 2003; Перлини духовності: Навч. посіб.: у 2 кн. К., 2003; Теорія масової комунікації: підр. К., 2008. Література: Хто є хто в укр. мас-медіа. К., 1997, 1999; Українська журналістика в іменах: матеріали до енциклопед. словника. Вип. 7. Львів, 2000; Наукові читання Інституту журналістики. Присвячено 50-літтю від дня народження В. В. Різуна. 12 лютого 2007 / упоряд. І.М. Забіяка, В.М. Корнєєва; за ред. А. І. Набруска. К., 2007. Вип. 9; Мамалига А. Освітянські віхи журналістикознавчих досліджень професора В. Різуна // Комунікативно-мовні процеси в сучасному медіапросторі: За матеріалами ХІІІ міжн. наук.-практ. конференції з проблем функціонування і розвитку української мови. К., 2008.