Шевченко Вікторія Едуардівна

08.10.1965

Науковий ступінь: кандидат філологічних наук.

Закінчила 1987 ф-т кібернетики Київ. ун-ту. Працювала 1987–96 програмістом, викл. архіт. ф-ту Київ. худ. ін-ту (тепер Нац. Академії мистецтв). У Київ. ун-ті: з 1996 асист., з 2003 доцент. каф. журналіст. майстерності та ред.-видав. справи, потім каф. видавничої справи та редагування ІЖ, з 2008 зав. студією медіадизайну, з 2009 водночас, доцент. каф. електронних видань і медіадизайну. Кандидат дис. «Архітектоніка сучасного укр. газетного видання (системна організація та закономірності розподілу елементів)» (2002). Викладає нормат. курси: «Основи технічної естетики та дизайну видання», «Худ.-тех. редагування», «Графічний дизайн», «Дизайн реклами», «Видав. стандарти», «Шрифтознавство», спец. курси: «Кольористика», «Графічна інтерпретація інформації». Напрями наук. досліджень: новітні технології журналістики; специфіка журнальн. видань; комп’ютерні програми обробки текстової та зображальної інформації; комп’ютерні програми верстки; макетування і верстка; дизайн друк. видання; худ. оформлення видання; худ.-тех. редагування; худ. оформлення різн. типів друк. видань; режисура та архітектоніка видань; ред.-видав. термінологія; стандартизація видав. справи; комп’ютерні технології в дизайні; журнал як вид ЗМІ; рекламно-інформ. друк. продукція. З 2010 р. керівник проекту «Підвищення якості фахової освіти з новітніх медіа та комунікаційних технологій». Автор понад 50 наук. та наук.-метод. публікацій. Осн. праці: Текст за зображення: види, функції, оформлення: Моногр., К., 2010; Художньо-технічне редагування: Підруч., К, 2010; Англо-український тлумачний словник редакційно-видавничої комп’ютерної термінології. К., 2006; Оформлення сучасного газетного видання. К., 2003; Англо-український тлумачний словник редакційно-видавничої комп’ютерної термінології. К., 2006; Художньо-технічне редагування. К., 2005; Практикум з курсу «Видавничі стандарти». К., 2004; Режисура та архітектоніка видання: Навч.-метод. комплекс для студентів Інституту журналістики. К., 2004 Л-ра: Київський національний університет імені Тараса Шевченка: Незабутні постаті. К., 2005; Студентські симпатії // Вечірній Київ. 1997, 31 трав.; Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка: довідник. К., 2005; Інституту журналістики 60! К., 2007.