1. З іменем великого Кобзаря 1. З іменем великого Кобзаря

Шевченківська премія – найвища творча відзнака, яка вже понад півстоліття увінчує найвидатніші твори науки, літератури та мистецтва України. Освячена іменем великого Кобзаря, вона є творчим стимулом і предметом гордості українців, утверджує духовні цінності нації та незаперечний авторитет лауреатів Премії в Україні й далеко за її межами.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – єдиний в Україні й у світі заклад, що має іміджеву відзнаку, яка підкреслює його статус провідного освітнього й наукового центру, надає йому особливої ваги – Премію імені Тараса Шевченка. Започаткована 1989 р. за вагомі наукові дослідження, які сприяють розвиткові гуманітарних та природничих наук і утверджують високий авторитет університетської науки на міжнародному рівні, Премія імені Тараса Шевченка на сьогоднішній день стала одним із головних показників досягнень науково-викладацького та студентського складу Університету, підтвердженням його дослідницького статусу.

У нинішньому, 2014 році виповнюється 25 років від часу запровадження Премії імені Тараса Шевченка Київського університету. Значення цієї події знаменне тим, що вона співпадає в часі зі святкуванням двох знакових ювілеїв в історії Alma Mater: 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка і 180-річчя заснування Київського університету.

Наукові здобутки лауреатів університетської Премії належно поціновані не лише в освітянських колах – вони отримали високе наукове, державне та громадське визнання. Серед представлених у виданні особистостей – понад 100 професорів і докторів наук, понад 50 академіків і членів-кореспондентів НАН України та галузевих національних академій наук. Значну кількість лауреатів удостоєно високих і почесних звань – «Людина року», «Заслужений діяч науки і техніки України», «Заслужений працівник освіти України», «Відмінник освіти України». Досягнення учених у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та здобутки талановитих молодих науковців відзначено державними преміями України в галузі науки і техніки, орденами і медалями, преміями Президента та Верховної Ради України та іншими нагородами й відзнаками.

За традицією Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в березневі шевченківські дні Вчена рада оголошує імена нових лауреатів Премії імені Тараса Шевченка. Цей славний акт не лише підсумовує кращі досягнення освітян і науковців університету, а й віддає данину світлій пам’яті його великого патрона – Генія українського народу.

Леонід Губерський